Yaşam Koçluğu Nedir ?

Yani yaşam koçluğu arzuladığınız yaşamı tasarlayıp gerçekleştirmeniz konusunda yanınızda olunan süreçtir. Yaşamak istediğiniz sıra dışı ve sizin seçiminiz olan yaşamanızı kurmakta ve yaşamla ilgili farkındalıklar geliştirmenize, sizin için önemli olanların ve enerjinizi kaybettiren önemsizlerin ayrımını yapmanızı sağlar.

Bir koç danışanını bu yolda nasıl ilerletir?

Size güçlü ve açık uçlu sorular sorar ve beyin fırtınası yapmanızı sağlar. Bazen uzun bir suskunluk ile bekler ve sizin konuşmanızı sağlar, bazen sözlerinizi tekrar eder ve geri bildirimler ile size ayna tutar. Kör noktalara dikkatinizi çeker ve sizin enerjinizi çeken negatif konuları buldurur. Değerlerinizin ve inançlarınızın gerçek kimliğinizin, engellerinizin, korkularınızın, bahanelerinizin, güçlerinizin farkına vararak yüzleşmenizi, yanıtlarınızı, hedeflerinizi kendinizin bulamasını sağlar ve oradan ileriye gitmenizi sağlar. Zaten danışan değerlerinden ortaya çıkan hedefleri doğrultusunda harekete geçtiği zaman biz yaşam koçluğunu danışan ile birlikte ileriye götürmüş oluyoruz.

Yönetici koçluğu, girişimci koçluğu, kurumsal koçluk, kariyer ve yaşam koçluğu vs,Tüm koçlar aynımıdır? Aralarında ne gibi bir fark vardır?

Koçlar belli alanlarda uzlaşmış olabilirler. Ancak yaşam koçunun yaklaşımı da, diğer koçların yaklaşımı da bütünseldir. İş yaşamdan tümüyle soyutlanamaz. Kariyer üzerine ya da performans üzerine olsun bir koç her konu üzerine odaklanıp o konuyla ilgili olarak danışanını ileriye hızla götürebilir.

Bir yaşam koçu peki neler yapmaz? Terapi ile koçluk arasındaki fark nedir?

Terapi sizi çözümlemeye, iyileştirmeye, geriye bakmaya ve umuda yöneltir. Koçluk  sisteminde ise ; koç size ne yapmanız konusunda asla nasihatlerde bulunmaz ve yargılamaz. Koçunuz ile yaptığınız yolculukta ortaya çıkan seçeneklerin fazlalığı sizi şaşırtacaktır. Terapilerde olduğu gibi geçmişe gidip konuşmak ve düzeltmek yerine, şimdiki zamanda çalışıp istediğiniz geleceğe doğru sizi odaklandırır. Koç bir deniz feneri gibidir. Sadece ışığını yakar. Yolculuk yapan gemiler ise kendi rotalarına kendileri karar verirler. Bu bağlamda koçluk hayat yolculuğunuzdaki deniz feneri gibidir.

Kimlerin koça ihtiyacı vardır?

Herkes koçluk çalışma deyimini hak eder, her birey yaşamının bir döneminde bir koçtan yararlanabilir. Yaşamınıza içten bir bakış atmaya sürprizlere ve değişimlere hazır olduğunuzda, koçluk hizmetinden daha hızlı bir verim alırsınız. Hedefleri bulmak ve ilerlemek içinde koç ile danışan birlikte verimli bir çalışma yaparlar.

Koçluk sadece gruplara mı yönelik yoksa sadece bireysel olarak mı yapılıyor?

Grup koçluğu ve kurumsal koçluk da vardır. Özellikle üst düzey yöneticiler, kurumsal işletmeler ve isteyen herkes yaşam koçlarından yararlanabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu için ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Yaşam Koçluğu için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğu için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz

Denizli Yaşam Koçluğu için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Antalya Yaşam Koçluğu için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Muğla Yaşam Koçluğu için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu - izmir yaşam koçluğu eğitimi - koçluk - koçluk eğitimi - koçluk merkezi -

Yorumlar