Denizli Yaşam Koçluğu

Kısaca tarihçesini verdikten sonra NLP ile ilişkisini açıklayabiliriz. NLP - Nöro Linguistik Programlamı (sinir dili programlaması ) bilinci ve bilinçaltını etkin bir duyarlılıkla kullanmaya yöneliktir. Zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırmayı hedefler. Bu hedeflere ulaşmak için bir dizi teknikler uygular. Zihnimizi ve nasıl düşündüğümüzü inceler. Dili nasıl kullandığımızı ve bizi nasıl etkilediğini inceler. Hedeflerimize ulaşmak için eylemlerimizi nasıl sıraladığımızı inceler.

Koçlukta ise şu ilkeler esas alınır: Herkes ihtiyacı olan yeteneklere sahiptir ya da bunları elde edebilir. İnsanlar yapabilecekleri en iyi tercihi yapar. İnsan davranış amaçlıdır. Anlamak istiyorsan eyleme geç.

Bütün bu NLP görevleri koçlukta birebir kullanılabilir niteliktedir; çünkü koçlukta kolay ve basit teknikler gerekir ve NLP bu ihtiyacı karşılar. Üstelik koçluğun esasları da zaten NLP' nin 4 temel ilkesine dayanır.

Şimdi koçluğu genel olarak tanımlayalım: Koçluk, bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır.

KİM BİR KOÇLA ÇALIŞIR?

Yaşamımda iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes. Girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller ve değişim sürecindeki insanlar ile gelişime açık şirketler genellikle bir Koçla çalışırlar. Kariyerleri veya yaşamda ulaştıkları seviyelerden bağımsız olarak danışanlarımın hepsinin ortak bir özelliği var: hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen başarılı, ilerlemeye açık ve zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar.

Ralph Waldo Emerson "Hayattaki asıl isteğimiz birinin bize ne yapabileceğimizi fark ettirmesidir" demiştir. İşte koç bize hayatta bizim neleri yapabileceğimizi gösteren kişidir.

Şimdi yaşam koçluğuyla ilgili bilgilendirelim:

Yaşam koçları, yaratıcı, zeki, açık fikirli ve açık sözlü, gerçeği bulmaya ve keyfini çıkarmaya her şeyden çok önem verir, sadece gelişim değil, evrimleşim peşinde, cesur ve deneyler yapmaya hazırdır, değişime hazırdır ve istekli bireylerle yaşam kalitelerini ve aldıkları keyif ve tatmini arttırmak için çalışır.

Şimdi yaşam koçluğundan nasıl faydalanabileceğinizi bir değerlendirelim.

Değerleriniz, inançlarınız, kaynaklarınız, başarılarınız, seçenekleriniz, hedefleriniz, neler?

Kendinizin en iyi versiyonu nasıl olabilirsiniz?

Sizin için neler mümkündür?

Neleri umut ediyor, neleri düşlüyorsunuz?

Bu soruları sorduğunuzda kendinizden net cevaplar alamıyorsanız, yaşam koçunuz sizin ruhsal ve zihinsel açıdan daha sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı olabilir.

İşte bir yaşam koçunun en temel yapacakları:

1- Üzerinde bulunduğunuz yolu gösterir.

2- Size seçenekleri gösterir ve yeni bir yola girmenize yardım eder.

3- Bu değişimde sebat etmenize yardım eder.

Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemenizi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmenizi, karşılan problemlerin çözülmesini sağlar.

Bunları yaparken hedefleriniz için yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmenizi sağlar.

Kısacası koç elinizdeki kartları alıp, o eli en iyi şekilde oynamanıza, kimi zaman oyunun kurallarını değiştirmenize veya daha iyi bir oyun bulmanıza yardım eder.

YAŞAM KOÇLUĞU NE DEĞİLDİR?

*  Terapi Değildir.

*  Eğitim Değildir.

*  Danışmanlık Değildir

 

Eğer:

Bu ay, bu yıl veya bu yaşam süresinde başarmayı gerçekten istediğiniz bir şey varsa,

Bir üst seviyeye çıkmak için istekli ve kararlıysanız,

Şu anda sizi bloke eden, enerjinizi çalan ve yaşamınızdan aldığınız keyfi sınırlayan şeylerden kurtulmak istiyorsanız,

Mükemmel bir yaşama sahip olma şansınız olduğuna birazcık bile inanıyorsanız, istediğiniz yaşamı yaratmanızda, en güzel düşlerinizi gerçekleştirmenizde koçluk ilişkimiz içinde size yardımcı olabiliriz.

 

* Not:İlgili programda çeşitli kişisel gelişim ve rehabilitasyon teknikleri uzmanlarca gerektiği kadar uygulanacak olup programa katılmak için ön görüşme gereklidir.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu için ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Yaşam Koçluğu için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğu için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz

Denizli Yaşam Koçluğu için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Antalya Yaşam Koçluğu için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Muğla Yaşam Koçluğu için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu - izmir yaşam koçluğu eğitimi - koçluk - koçluk eğitimi - koçluk merkezi -

Yorumlar