Öğrenci koçluğu nedir?

Öğrenci Koçluğu, öğrenciyi kendi hedeflediği noktaya odaklayıp, istediği başarıya taşıyan, iç kaynaklarını fark etmesini sağlayan; kısaca, kendi hayat planlarını yapıp bunları gerçekleştirmesini sağlayan bir hizmettir.

Öğrenci Koçluğu,  üniversite sınavına hazırlanma sürecine girmiş öğrenciye gerekli tüm desteğin sağlanmasını ifade etmektedir. Kurucumuz CEMAL KONDU tarafından geliştirilmiş olan bu sistemde öğrenci, YGS, LYS ve Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'na hazırlanırken sürekli bir koça yani bireysel danışmana sahip olur.

Öğrenci Koçluğu; öğrencinin çalışmasını, okulunu ve ders sonuçlarını sürekli takip edip yapması gerekenleri öğrenci ile tartışır.

Bir öğretmenden daha çok yol gösterici, tecrübeli bir danışmandır. Aile ile sürekli iletişim içinde olan koç; öğrencinin motivasyonu, ruh hali ve sınav stresinden doğan sorunlarıyla ilgilenir.

Öğrenciler  YGS, LYS veya Seviye Belirleme Sınavı (SBS) hazırlık dönemlerinde genelde çevresiyle, özelde ise ailesiyle sorunlar yaşar. Bunun nedenini araştırdığımızda ailenin öğrenciden yüksek beklenti içinde olduğunu, öğrencinin ise bu beklentiyi karşılayamamak kaygısıyla strese girdiğini ve bu stresin öğrenciyi çevresiyle sorunlu hale getirdiğini gördük. Bu stresin; sınavı önemsememek, sınava girmeyi istememek gibi elim sonuçlar doğurduğunu ise, maalesef, tecrübe etmiş durumdayız .

Öğrenci koçluğunda size gerçekçi ve olması gereken şekilde çalışma programınızı ayarlamak ve uygulamasını takip etmek programımızın bir parçasıdır. Bununla beraber çalışma sırasında geçen zamanınızdan zevk alarak maksimum yararlı elde edebilmeniz için de çalışmada verimlilik konusunda size liderlik ediyoruz.

Bunların dışında ders çalışma teknikleri, çalışmada etkin zaman yönetimi ve kendine güven çalışmaları da programımızın bir parçasıdır.

Bu programda sizin dershane ve okul dersleri takibini beraber yapıp hangi derse ne kadar ve ne zaman çalışacağınıza beraber karar veriyoruz.

Özellikle SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES ' ye hazırlanan öğrenciler için ayrı bir koçluk sistemi uygulayarak onları sınava her yönden en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu ile ilgili detaylı bilgi için:

İzmir Öğrenci Koçluğu için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Öğrenci Koçluğu için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz

Denizli Öğrenci Koçluğu için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Antalya Öğrenci Koçluğu için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Muğla Öğrenci Koçluğu için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu - eğitim koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - izmir öğrenci koçluğu - antalya öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu yetiştirme kursu -

Yorumlar