Koçluk ( Coaching ) Nedir?

Koçluk süreci içerisinde temel hedefimiz kişisel gücünüzün farkına vararak hayatınızda size ait olan duygu, düşünce ve çevrenizle ilişkili olan bütün süreçlerin istediğiniz şekilde yeniden düzenlenmesidir.

Bu çalışma programı bireylerin kendi yetkinlikleri ile ilgili olarak bilinçlenmeleri, harekete geçebilmek adına cesaretlenmeleri ve hedeflerine ulaşmak için gereksinim duydukları planın oluşturulmasını amaçlar.

Koçluk alan kişi kendi ilişki ve iletişim kalıplarını ve bunlara yoldaşlık yapan değer, misyon ve vizyonlarını net bir şekilde belirlerler. Bu doğrultuda yol haritalarını hazırlarlar.

İş hayatı içerisinde bile yönetim basamaklarını tırmandıkça kişilerin performansları ile ilgili olarak aldıkları geribildirim oranı azalıyor ve üst düzey yöneticiler kendilerine olumlu geribildirimler verecek bir koça gereksinim duyabiliyorlar.

Bu çalışma ile birlikte yönetici hem kendisinin hem de ekibinin performansını artırmaya yönelik gerekli olan becerileri ediniyor, ciddi anlamda gelişiyor ve kendini daha iyi bir şekilde tanıyor. Koçun kendisine sağladığı yeni ve farklı bakış açısı ve kişiye özel geliştirilen görüşlerinden faydalanıyor.

Güçlü ve gelişebilir durumda olan yönlerimiz bizim adımıza önem arz eder ve aslında en önemli kaynağımız konumundadır, hedefimiz güçlü olduğunuz yönleri ön plana çıkartmaktır.
Etkili olabilmek adına yalnızca düşünceleri değiştirmemiz yeterli olmayacaktır, davranışları da düşüncelerimiz gibi değiştirmeli ve eylem planına uygun olarak hareket etmeliyiz.

Koçluk çalışması ile elde edeceğiniz kazanımlar:

Kendinizin farkına varırsınız.
Başkaları tarafından farkedilmeye başlarsınız.
Hedeflerinizi daha basit ve etkin bir biçimde belirlersiniz.
Kaynaklarınızı çok daha etkin olarak kullanmaya başlarsınız.
Öz disiplin kazanırsınız.
Önceliklerinizi daha net olarak belirlersiniz.
Erteleme alışkanlığını bırakırsınız.
Etkili adımlar atmaya zaman kaybetmeden başlarsınız.
Yaptığınız yanlışlardan ders çıkarır, sürekli olarak öğrenerek performansını artırırsınız.
İş ve özel hayat dengenizi daha iyi kurarsınız.
Kendi hayatınızın lideri olursunuz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk nedir - koçluk - koçluk eğitimi - koçluk merkezi -

Yorumlar