İzmir Koçluk Eğitimi

Koç,öğrencisini gelecekteki vizyonuna götürürken,kendisi bugüne odaklanır.Çünkü yarının temelleri bugün atılacaktır. Koçluk ,Danışmanlık değildir; çünkü  Koçluk hizmeti ;tavsiye verme, akıl verme, öğüt verme, yol gösterme alanlarından farklıdır.Koçluk uygulaması ,kişilerin, kendi yaşamlarıyla ilgili cevapları, yine kendilerinin bulduğu ve sonuçlarının alınmasının sağlandığı bir yöntemdir.

Mentörluk ;(Herhangi bir iş yerinde farklı görevlerde çalışarak deneyim kazanmış olan, danışan kişinin hedefine ulaşmasını sağlayacak yolu bulmasına yardımcı kimse) değildir; çünkü kendi deneyimlerinden yararlanarak tavsiye vermezler. Koçluk süreci danışana sadece eğitim vermek değildir; çünkü belirlenmiş bir müfredat planı olmaksızın işlevini sürdürerek daha rahat ilerlerler.

Koçluk süreci nasıl gelişiyor?

Her şeyden önce bu süreç koç ile danışan arasında güven ve gizlilik gerektiren bir çeşit“ortaklık” ilişkisine dayanıyor.Bu ortaklık maddi anlamda anlaşılmasın sakın.Bilgi. fikir ve düşünce düzeyinde oluşan hayali bir ortaklıktır.İki bedende bir can olmak gibi bir şeydir. Bunun yanı sıra karşılıklı sorumluluk ve istikrarlı bir çalışma gerekmektedir.. Süreçteki temel amaç ise danışanın ,gelecekteki misyonunu ve vizyonunu gerçekleştirmesi için eylem adımlarını belirlemek, performansını artırmak ve süreç boyunca kendisine ayna tutmasını sağlamayı içeriyor.Koç bütün bu süreci devamlı kontrol ederek gerekli geri bildirimlerde bulunur. Süreç ikili görüşme sonunda alınacak kararlara dayanıyor. Her görüşmede bir öncekinin kararları ve danışanın dönem içinde yaptıkları değerlendiriliyor. Başarılar birlikte  analiz edilirken ,danışanın hatalardan ders çıkarması ve stratejisini sürekli olarak daha iyiye doğru geliştirmesi sağlanıyor. Bize her zaman ulaşabilirsiniz.Her zaman yanınızdayız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk nedir - koçluk - koçluk eğitimi - koçluk merkezi -

Yorumlar