Kariyer Koçluğu Nedir?

Kariyer Koçluğu Hangi Konularda Yardımcı Olur?

Bireyin doğal becerilerini kullanabileceği, gerçekten zevk alarak çalışmasını sürdürebileceği, yeteneklerini geliştirebileceği alanı bulmaya yardımcı olur. Bu noktaya ulaşabilmeniz adına gereken yolları gösterir. Hedefinizi net bir hale getirir ve uygulanabilir projeler üreterek planlar, eylemler ortaya koyar. Bu yolculuk sürecinde gereksinim duyacağınız donanımları bulur ve onları ne şekilde kullanmanız gerektiği konusunda size ışık tutar. Motivasyon düzeyinizi yükseltir, emeğinizi doğru yerde, doğru zamanda kullanmanız konusunda yardımcı olur. Hayatınızın kontrolünün sizin elinizde olması gerektiği konusunda bilinçlenmenizi ve bu konuda çalışmanızı amaçlar.

Kariyer Koçluğu Sizin Hayatınıza ne sağlar?

Hızlı bir şekilde değişen iş dünyası seçenekleri içerisinde; bireyin, yaşayabilir ve öğrenebilir olması sürecine yol arkadaşlığı yapar. Şirket kültürüne uygunluk, adaptasyon sağlanması, güçlü iletişim yeteneği, sayısal bilgi ve analitik düşünme yeteneği, ilgili sektörde iş tecrübesi veya iş tecrübesini geliştirmesi, yeni düşünceler oluşturma veya mevcut projeleri geliştirme yeteneği, yönetim yeteneği ve liderlik özelliklerini tekrar gözden geçirmeyi sağlar. Bireyin kendini tam anlamıyla ifade eden bir işte çalışması birey açısından çok önemlidir. Zaman geçtikçe; İş yaşamında mutlu bir şekilde kalabilmeye, enerjimizi koruyabilmeye ve umutlarımızı canlı halde tutmaya yardımcı olur. Güvenli bir biçimde yolunuz üzerinde ilerlemenizi sağlar.


Kariyer Koçluğu Aşamaları

 

Bireylerin Kariyer Koçluğu programından ne elde etmek istediği ilk aşamada net bir şekilde belirlenir. Program her bir bireyin şahsi gereksinimine odaklanarak ilerler.

Koçluk, şu anda olduğumuz yer ile olmayı arzu ettiğimiz yer arasındaki mesafeyi en kısa zaman içerisinde aşmamızı sağlayan sistemli bir süreç şeklinde tanımlanır. Kariyer Koçluğu programında ikinci adım olarak mevcut durum ve ulaşılması arzu edilen durumun ne olduğu belirlenir. Yani andaki gerçekliklerle geleceğe dönük hayaller üzerinde konuşulur.

Üçüncü adım ise geleceğe yönelik hayallerin somut hedefler şekline dönüştürülmesidir. Hedefin netleşmesinin hemen sonrasında bulunduğumuz noktadan başlayarak hedefe giden yol haritası oluşturulur. Bireylerin bu yol haritası eşliğinde engellere takılmaksızın hızlı bir biçimde ilerlemeleri sağlanır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kariyer Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli’deki Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya’daki Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kariyer koçluğu - kariyer koçluğu eğitimi - kariyer koçluğu nedir -

Yorumlar