İzmir Koçluk

Hayatımız bir dizi karardan ibarettir. Bugün olduğumuz kişi geçmişte aldığımız kararların ürünüdür. Yarın kim olacağımız ise bugün alacağımız kararlara bağlıdır. 
Koçluk kişilerin kaliteli kararlar almasına yardımcı olur. Koçlukta sorumluluk koçta değil, koçluk alan kişidedir. Profesyonel koçun elinde sihirli bir değnek yoktur. Buradaki sihirli değnek kişinin eyleme geçmesi ve bu eyleminin sorumluluğunu almasıdır. En uzun yolculuklar küçük bir adımla başlar. Değişim eylemler neticesinde gelir. Unutmayalım ki hayatımızın kontrolü bizim, kendi ellerimizdedir. Her şey mümkündür. Her şey gerçekleştirilebilir. Yeter ki siz uçmaya karar verin. Ne kadar yükseğe uçtuğunuzu görünce siz bile şaşıracaksınız.
Koçluk kişinin şuanda nerede olduğuna, yarın ne yapmak ve nerede olmak istediğine yönelik olarak kişisel farkındalığı arttırmak suretiyle bir yol haritası belirler.

Koç, bu yolculuk süresince bireyin kendi içsel gücünü kullanması, kişisel potansiyelinin farkına varması, performansını geliştirmesi, arzu ettiği yönde değişmesi ve gelişmesi adına yargısız ve sınırsız bir ortam hazırlar. Koçluk, profesyonel olarak yürütülen bir diyalogtur, bu açıdan bakıldığında kişi tam ve bütündür, gereksinim duyduğu tüm yeteneklere ve niteliklere sahiptir, yapabileceği en iyi seçimleri zaten yapmıştır ve hedeflerini gerçekleştirebilecek potansiyelleri vardır.
Erickson koçluğu 5 temel prensip üzerine kurmuştur. Bu prensipler neticesinde insanların içlerindeki potansiyellerin ortaya çıkarılarak daha mutlu daha başarılı daha huzurlu ve tatmin durumu yüksek bir hayat yaşamalarını hedeflemektedir.
Dr. Milton Erickson’un prensipleri;
1. Tamlık prensibi; her insan tamdır, hiçbir şey yanlış değildir.
2. Her insan gereksinim duyduğu kaynaklara sahiptir.
3. Her davranışın altında pozitif bir iyi niyet vardır.
4. Her insan o anda var olan en iyi seçimi yapar.
5. Değişim sadece mümkün değil, aynı zamanda kaçınılmazdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz   0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk nedir - izmir koçluk - profesyonel koçluk - eğitim koçluğu - kariyer koçluğu -

Yorumlar