Antalya Aile Koçluğu

Aile koçluğu hizmetimiz, aile olmanın bilinci ile tüm bireylerine kaliteli iletişimi sağlamanın ve kaliteli yaşam sürdürmenin ipuçlarını vererek, yönlendirir.

Aile koçluğunda yapılacak çalışmalar, ailenin her bireyi için ayrı ayrı düzenlenir.

En başta belirlenen hedeflere ulaşmak, tıkanma noktalarını çözmek amacıyla; çalışmalar grup ve bireysel olarak takip edilir.

Aile koçluğunun hedefi, ailelerin tıkandığı sorunları doğru teşhis ederek, çözüme kavuşturmak ve kalıcılığın sağlanması amacıyla kişisel gelişimlerinde destek olmaktır.

Aile Koçu Ne Yapar? Aile koçluğunda amaç; anne- baba-çocuk ilişkilerinde etkili ve pozitif iletişim sağlamak, birbirini anlayan, bireysel farklılıkları kabul eden, mutlu aile bireyleridir.
Anne-baba-çocuk ilişkisinde 3 boyut:

    Çocuğun üzerine aşırı düşme
    Çocuğa soğuk davranma
    Çocuğu kabul etme

Yetişkin ile çocuklar arasında pozitif iletişim için çocukların her dediğini yapmak mı gerekir, yoksa her zaman anne- babanın mı dediği olur?

Dengeyi sağlamak güç olduğu kadar da önemlidir. Aile koçu, sınavdan sınava koşuşturan, dershane-okul-özel ders üçgeni arasında gidip gelen, bu sırada ergenlik sürecini atlatmaya çalışan öğrencilerin aile ile ilişkileri konusunda yaşanan sıkıntılarda öğrenci ve aileye yardımcı olur.

Tüm anne babalar çocuğu için en iyisini ister ve bunun için mücadele eder. Peki bu mücadeleyi ederken ne gibi etkiler yaratmış olur? Kuşkusuz çocuğunu en iyi tanıyan ailedir, aile koçu çocuğu aileden daha çok tanıyamaz, fakat aile koçu çocuğa farklı bir açıdan bakmanızı sağlar, göremediğiniz birçok şeyi görmenize fırsatlar yaratır.

"Çocuğum bizden iyice uzaklaştı, sanki başka bir dünyada yaşıyor nerede yanlış yaptım?" gibi sorulara yanıt bulmaya çalışıyorsanız doğru yerdesiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Aile Koçluğu Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için:

İzmir Aile Koçluğu için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Aile Koçluğu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Aile Koçluğu için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Aile Koçluğu tıklayabilirsiniz

Denizli Aile Koçluğu için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Aile Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Antalya Aile Koçluğu için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Aile Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Muğla Aile Koçluğu için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Aile Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Kaydet
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :aile koçluğu - aile koçluğu eğitimi - aile koçluğu - ebeveyn koçluğu -

Yorumlar